2/22/2016

Brasilia - stolica Brazylii

Na krótką wizytę w stolicy Brazylii pozwolił lot powrotny z Salvadoru z kilkugodzinną przesiadką w Brasilii. I znów przez couchsurfing udało mi się załatwić przewodnika, tak więc dość sprawnie zobaczyłam najważniejsze punkty miasta. A dzień zaczął się od pysznego acai. Przy jeziorze Paranoa. Wiele osób wybiera to miejsce na niedzielny poranek.

Ponoć most JK (inicjały Juscelino Kubitschek - prezydent, za którego czasów stolicę przeniesiono do Brasilii, którą statannie zaprojektowano ) został uznany za najpiękniejszy na świecie, ale to chyba trochę naciągane :D Chociaż właśnie z takiej ciekawej architektury słynie to miasto. Zdecydowanie wolę stare miasta, ale Brasilia nie była taka zła - wszystko jest rzeczywiście tak zorganizowane (parki, pasy zieleni, geometryczny plan miasta), że aż nie przypomina tej chaotycznej zwykle Brazylii :)Charakterystycznym punktem, z którego znane jest miasto jest katedra - ciekawy przykład nowoczesnej sztuki. 
Wszystkie inne ważne budynki to budynki rządowe - Palacio do Planalto, Palacio Itamaraty, Praca dos Tres Poderes...Wieża telewizyjna jest darmową atrakcją, a z góry doskonale widać miasto i ten doskonały plan miasta :PResztę dnia spędziliśmy ciesząc się przy małym wodospadzie. Obok Brasilii jest też park narodowy i też wiele natury do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisz swój e-mail - nie przegapisz wpisu :) / Follow by Email :) Don't miss a post!