11/29/2015

Brazylia, Bonito - Mato Grosso do Sul

Pierwsza brazylijska wycieczka! Okolice :) - czyli 265 km od Campo Grande i ok 4,5h podroż.
Bonito - czyli miejsce znane z ekoturystyki - bo wszyscy przyjeżdżają tu żeby nacieszyć się błękitna, przezroczysta woda, wodospadami, aby nurkować i eksplorować podwodne jaskinie..

Bonito jest właściwe bazą - stąd w okolicy do ok. 100km znajdują się różne atrakcje - ale często trzeba za nie dość dużo zapłacić. Chcąc zobaczyć wszystko trzeba by spędzić kilka dni i wydać kilka tysięcy złotych - nurkowanie, wycieczki - wszystko ma tu swoją cenę, ale często jest i jej warte, bo wszystko rzeczywiście jest inne, jest ciekawe.
Nie najlepszy moment na wyjazd, bo dość mocno się rozpadało. Na nasz przyjazd więc, woda - zwykle przezroczysta i błękitna - stała się mętna. Ale i tak się kąpaliśmy w wodospadach. A poza tym piękne widoki i zwierzęta! Widziałam tukana i małpę, papugi, kapibary, krowy i inne rożne, których do tej pory nie znałam - np tapir anta.
Pierwszego i ostatniego dnia wybraliśmy tańsze opcje - czyli calodniowy wypoczynek, a w sobotę wybraliśmy wycieczkę przez las, przy rzece, z mnostwem wodospadow - Rio de Peixe.

Dzień 1) Praia de Figueira:I powrotna wizyta u mechanika w Bonito:
 


Dzień 2) I trasa Rio de Peixe - dzień pełen wrażeń! 
'Dzień 3) Balneario Municipal - tutaj tez zachwyca zielen. Mozna wypozyczyc sprzet do nurkowania z rurka. Woda zwykle jest duzo bardziej przejrzysta i czysta, ale ryby widac :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisz swój e-mail - nie przegapisz wpisu :) / Follow by Email :) Don't miss a post!