9/21/2014

Słowenia, Celje

Mroczne zdjęcie na początek wpisu o Celje może raczej odzwierciedlać pogodę, jaka przez większość czasu nam towarzyszyła. Zimno i deszczowo, mrocznie i mglisto.

Celje to 3 co do wielkości miasto w Słowenii, a jednak małe miasteczko ;)
Spędziłam tu 8 dni na wymianie młodzieżowej Youth in Action z programu Erasmus+ podobnie jak mój wcześniejszy wyjazd do Armenii. Tym razem projekt był o kulturze, sztuce, muzyce i subkulturach głównie. Jedną z wielu aktywności była nasza indywidualna praca w grupie i tak stworzyliśmy funpage Humans of Celje - portretowanie ludzi z Celje i słuchanie ich historii było świetną zabawą! ;) Zapraszam - www.facebook.com/humansofcelje


Z powodu zmieniającej się pogody codziennie o różnych porach zamek wyglądał inaczej. Czasem nawet nie było go widać. Tylko w ostatnie dni wyszło słońce, a niebo znów było niebieskie ;) I stąd kolekcja wybranych zdjęć samego zamku dla was ;)
 
 
 


I sam zamek od środka!
 

 Z pięknym widokiem na miasto!
 

Otoczone górami małe miasteczko, z wąskimi uliczkami i czerwonymi dachami.
Piękny widok jest też z kościoła św. Cecylii:
 
 Kościół z niebieską blachą na wieży, który stąd widać to kościół św. Daniela (cerkev sv Danijela), a po lewej - kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (cerkev Marijnego vnebowzetja).

Zdjęcia z wielu spacerów nad rzeką i wśród wąskich uliczek:

Miejska plaża przy rzece:

O zachodzie słońca:
 
 

 Poranny market:


Spacer do dzielnicy Jozefov Hrib, piękne widoki i kościół św. Józefa:W miasteczku znajduje się jeszcze ulica graffiti:


Jednego dnia wybrałyśmy się z Anią z projektu na rowerach wzdłuż rzeki, gdzie miasto zamieniło się w sielski park - pola, pola i pola otoczone górami ;)

A innego dnia wybrałyśmy się rowerem nad jezioro Smartinsko, które cał okrążyłyśmy -i tak przejechałyśmy łącznie jakieś 20km i kąpałyśmy się w jeziorze!


Bo pogoda była szaro-bura pokazuję Wam dużo fajniejsze zdjęcia z filtrami od Ani ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisz swój e-mail - nie przegapisz wpisu :) / Follow by Email :) Don't miss a post!