1/06/2011

Podróże kinowe po Japonii

 Japonia - kraj wiśni, gejszy, kontrastu wieloletniej kultury z nowoczesnością. A w filmach, które widziałam głównie pokazuje się chaos, karaoke, gry, komórki, pośpiech i razem z tym wszystkim samotność, czy zagubienie przyjeżdżających tutaj z innych części świata,


Film ze Scarlett, która gra właśnie tą zagubioną w nowym świecie. Powoli, obserwuje i stara się zrozumieć to, co ją otacza. Nowy świat oddala ją od kogoś bliskiego, a łączy z kimś zupełnie obcym, ale równie zagubionym i samotnym. 

(c) zdjęcia pochodzą ze strony filmweb.pl

Lost in translation nakręcono w Japonii, w miastach Kioto i Tokio.Z kolei Hanami, to film, który uświadamia realia wielu relacji rodzinnych we współczesnym świecie, ale pokazuje też piękno miłości. Akcja filmu zostaje przeniesiona do Japonii dopiero w połowie, ale kraj pokazany zostaje w niezwykły sposób. Próbujemy go zrozumieć wraz z głównym bohaterem, który wybiera się tam jednocześnie przeżywając pewną wewnętrzną wędrówkę i zagłębiając niezrozumiane dotąd marzenia żony. Fascynują rozkwitające na drzewach kwiaty wiśni, czy tajemnice tradycyjnego tańca Butoh - tańca cieni, fascynuje wiecznie ukryte za chmurami Fidżi. A wszystko w bardzo wolnych, artystycznych scenach.
2 komentarze:

 1. Japonia jest niesamowita!
  Chcialabym tam jeszcze pojechac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasia- odpowiem i tu i na swoim blogu.

  Japonia byla fenomenalna. Bardzo chce tam wrocic bo to miejsce zrobilo na mnie niesamowite wrazenie.
  I ta innosc. Tego wlasnie brakowalo w mojej podrozy do Nowej Zelandii- to kultura bardzo bliska kanadyjskiej i nie bylo nic co by mnie zaskoczylo.
  No moze pingwiny i foki ;-)

  Japonia wydaje sie byc bardzo droga- ale ceny nie odbiegaja w zaden sposob od cen w Europie Zachodniej. Niestety, do tego nalezy doliczyc bilet lotniczy...i to jest porazajace.

  Aime ma takich rodzicow. Oni od poczatku z nia jezdzili. Gdy miala 6 miesiecy byla w Tajlandii.
  Inna sprawa jest ze ona jest dosc czesto w Japonii, jej mama pochodzi z tego kraju, a Aime nawet sie tam urodzila. Ale jezdza takze w inne miejsca.
  Mam nadzije ze podroze pomoga jej byc otwarta na swiat i tolerancyjna.

  OdpowiedzUsuń

Wpisz swój e-mail - nie przegapisz wpisu :) / Follow by Email :) Don't miss a post!